Yüzey Aktif Maddeler Kimyası ve Endüstriyel Uygulamaları PDF indir

2 dk okuma süresi

Prof. Dr. Oya Galioğlu Atıcı – Yüzey Aktif Maddeler Kimyası ve Endüstriyel Uygulamaları PDF indir

Yüzey Aktif Maddeler Kimyası ve Endüstriyel Uygulamaları PDF indir isimli ve Yazarı Prof. Dr. Oya Galioğlu Atıcı olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz Yüzey Aktif Maddeler Kimyası ve Endüstriyel Uygulamaları PDF indir bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Yüzey Aktif Maddeler Kimyası ve Endüstriyel Uygulamaları PDF indir

Yazar Adı: Prof. Dr. Oya Galioğlu Atıcı

Yayınevi: İTÜ Vakfı Yayınları

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Yüzey Aktif Maddeler Kimyası ve Endüstriyel Uygulamaları PDF indir Hakkında Bilgi 


Yüzey aktif maddeler kimyasal ürünlerin formülasyonlarında önemli role sahip moleküllerdir. Bu moleküller kişisel bakım, kozmetik, farmasötik, tarım ilaçları, gıda, temizlik, kâğıt, boya, tekstil, plastik ve kauçuk endüstrisi, … gibi kısaca her tür endüstriyel uygulamada; emülsiyonlaştırıcı, köpük stabilize edici, temizleyici ve nano ve mikroemülsiyonlarda ıslatıcı etkili maddeler olarak, günlük hayatımızın hemen hemen her uygulamasında doğrudan veya dolaylı, oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadırlar. Son yıllarda yüzey aktif maddeler, maddenin atomik, moleküler ve supramoleküler seviyede kontrolünde veya nanoölçekteki boyuta dönüştürülmesinde malzeme bilimcileri ve tıp bilimcileri tarafından da kullanılmaktadır.

Kitapta teorik bilgiler yanında, temel bileşikler esas alınarak günümüzde uygulamaları olan çeşitli formülasyonlara ve endüstriyel kullanım alanlarına değinilmiş, ayrıca konuların daha iyi anlaşılmasına yarayacağı düşünülen değerlendirme soruları da yerleştirilmiştir. Dolayısı ile bu kitap, lisans ve lisansüstü öğrencileri başta olmak üzere, endüstriyel alanda çalışanlar için de bir başvurma kitabı niteliğindedir. Bu kapsamda hazırlanmış Türkçe derleme olmadığı için, kitap bir boşluğu dolduracaktır.

(Tanıtım Bülteninden)

Barkod: 9789757463900
Yayın Tarihi: Haziran 2016
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16×24
Sayfa Sayısı: 294
Yayınevi: İTÜ Vakfı Yayınları
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Dili:
Türkçe
Ekler:


Yüzey Aktif Maddeler Kimyası ve Endüstriyel Uygulamaları PDF indir

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x