Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir PDF Kitap İndir - Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir Kitap İndir

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – Yorum ve Aşırı Yorum PDF EPUB İndir

Yorum ve Aşırı Yorum Kitabı Hakkında Bilgiler

Yorum ve Aşırı Yorum Kitabı AYRINTI YAYINLARI çıkarmış olduğu Yorum ve Aşırı Yorum Kitabını PDF İndirYorum ve Aşırı Yorum 22.06.2021 Pdf İndir

Yorum ve Aşırı Yorum PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Yorum ve Aşırı Yorum kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Yorum ve Aşırı Yorum Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. AYRINTI YAYINLARI ait olan Yorum ve Aşırı Yorum kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Yorum ve Aşırı Yorum Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Yorum ve Aşırı Yorum Kitabı 22.06.2021 tarihinde Umberto Eco tarafından yazılıp AYRINTI YAYINLARI tarafından basılmıştır. Yorum ve Aşırı Yorum kitabında toplamda 176 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Yorum ve Aşırı Yorum kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Yorum ve Aşırı Yorum Kitabı Özeti – Yorum ve Aşırı Yorum Kitabı Açıklaması

Yorum ve Aşırı Yorum, Umberto Eco’nun Cambridge’de verdiği 1990 Tanner Konferansları’na dayanır. Eco’nun yorumun sınırlarını değerlendirdiği, başka bir deyişle neyin yorum neyin “aşırı” yorum olduğunu belirlemeye çalıştığı üç konferansına, diğer üç katılımcı birer konuşmayla karşılık vermiş, Eco dördüncü ve son konferansında onların katkı ve itirazlarını yanıtlamıştı. Diğer katılımcılar, romancı ve eleştirmen Christine Brooke-Rose, edebiyat kuramcısı Jonathan Culler ve filozof Richard Rorty’ydi. Eco önce tarihsel bir bakışla yorumdaki hermetik geleneği gözden geçirir. Zamanla hermetik yaklaşım, yorumun sonsuz olduğuna, sürekli akıp giden anlamın ele geçirilemeyeceğine hükmeder. Bununla bazı modern yorum anlayışları arasında paralellikler olduğunu, özellikle yapıbozumun metni açık uçlu bir evren gibi görerek, yorumcunun onda sonsuz iç bağlantılar keşfedebileceğini öne sürdüğünü belirtmek gerekir. Yorumun mutlaka bir sınırı, bir ölçüsü olması gerektiğini düşünen Eco, üçlü bir kavram zemini üzerinden konuya yaklaşır: Yazarın niyeti (intentio auctoris), okurun niyeti (intentio lectoris) ve metnin niyeti (intentio operis). Yazarın niyetini belirlemek çok zordur ve çoğu zaman metnin yorumu açısından önemsizdir. Rorty’nin deyişiyle “metni ne yapıp edip kendi amacına hizmet eder hale sokan” okurun niyeti de nihai bir çözüm olmadığına göre, geriye metnin niyeti kalır. Eco’ya göre metnin niyeti, “Örnek Okur”u kurmaktır. Örnek Okur, metinden uygun verileri alarak bir yoruma ulaşır. Birden çok yorum olanaklı olsa bile, metnin kurgusu belli yorumların “aşırı yorumlar” olduğunu ortaya koyar. Örnek Okur, parça-bütün ilişkisini sürekli göz önünde bulundurarak tutarlı bir yoruma ulaşır. Bu yorumda “Empirik Yazar”ın niyeti ve işlevi son derece sınırlıdır. Eco, kendi yapıtlarından da örnekler vererek, savlarını kanıtlamaya çalışır.
Yorum ve Aşırı Yorum, yorumu her açıdan yeniden düşünmemiz için önemli ipuçları sunuyor; metin-yazar, metin-okur ilişkisini, özerk bir yapı olarak metni, anlamı ve anlama ulaşmanın yöntemlerini etraflıca düşünmemizi sağlıyor.

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Şeytanın Eli Jennifer McMahon Ephesus Yayınları

Kitap Adı: Yorum ve Aşırı Yorum

Yayınevi / Marka: AYRINTI YAYINLARI

Yazar: Umberto Eco

Basım Tarihi: 22.06.2021

Sayfa Sayısı: 176

Yorum ve Aşırı Yorum Kitabı İndirme Linkleri – Yorum ve Aşırı Yorum İndir

Yorum ve Aşırı Yorum Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Yorum ve Aşırı Yorum PDF Google Drive İndirme Linki

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir - AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir

Yorum ve Aşırı Yorum PDF Yandex Disk İndirme Linki

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir - AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir

Yorum ve Aşırı Yorum PDF Alternatif İndirme Linki

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir - AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir

Rate this post

Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Yorum ve Aşırı Yorum Pdf İndir – AYRINTI YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel Deneme Bonusu Veren Siteler