Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir PDF Kitap İndir - Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir Kitap İndir

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir

Sibirya Tatar Türkçesi Kitabı Hakkında Bilgiler

Sibirya Tatar Türkçesi Kitabı KESİT YAYINLARI çıkarmış olduğu Sibirya Tatar Türkçesi Kitabını PDF İndirSibirya Tatar Türkçesi 10.06.2021 Pdf İndir

Sibirya Tatar Türkçesi PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Sibirya Tatar Türkçesi kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Sibirya Tatar Türkçesi Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KESİT YAYINLARI ait olan Sibirya Tatar Türkçesi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Sibirya Tatar Türkçesi Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Sibirya Tatar Türkçesi Kitabı 10.06.2021 tarihinde Ercan Alkaya tarafından yazılıp KESİT YAYINLARI tarafından basılmıştır. Sibirya Tatar Türkçesi kitabında toplamda 735 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Sibirya Tatar Türkçesi kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Sibirya Tatar Türkçesi Kitabı Özeti – Sibirya Tatar Türkçesi Kitabı Açıklaması

“Sibirya Tatar Türkçesi” başlıklı bu çalışmada, Tatar Türkçesinin üç büyük ağız grubundan birini teşkil eden Sibirya Tatar ağızları ele alınmıştır. Tatar Türkçesinin ağızları Orta (Kazan), Batı (Mişer) ve Doğu (Sibirya Tatar) olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Tatar dil biliminde daha çok Batı Sibirya Tatarları olarak adlandırılan Sibirya Tatarları bugün Batı Sibirya’nın Tümen, Baraba, Omsk gibi bölgelerinde oldukça büyük bir alanda (2.428.000 km2) dağınık olarak yaşamaktadırlar.

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

Eser Giriş, Ses Bilgisi, Şekil Bilgisi ve Metinler olmak üzere başlıca dört bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde öncelikle Sibir/Sibirya adı hakkındaki görüşler değerlendirilmiş; Sibirya Tatar Türklerinin tarihi ve etnik şekillenişi, Sibirya Tatar Türkçesinin Türk lehçeleri içindeki konumu, Sibirya Tatarlarının yaşadıkları yerler ve alt grupları, nüfusları, dinleri hakkında bilgi verilmiş, son olarak da şimdiye kadar Sibirya Tatar Türkçesi üzerine yapılan belli başlı çalışmalar değerlendirilmiştir.

İlgilinizi Çekebilir  Freud Kolektif Parola Yayınları

Ses Bilgisi bölümünde Sibirya Tatar Türkçesinin ses özellikleri Eski Türkçe esas alınarak ortaya konmuş, karşılaştırma yapılırken yer yer Tatar edebî dilinden, diğer Türk lehçelerinden, tarihî Türk lehçelerinden (daha çok Kıpçak Türkçesi) de faydalanılmıştır. Şekil Bilgisi bölümünde kelime yapımı, kelime türleri, isim ve fiil çekimi anlatılmıştır. 

Metinler bölümünde Sibirya Tatar Türkçesinin ağızlarını oluşturan Tobol-İrtiş (Tümen-Omsk), Baraba (Novosibirsk) ve Tom (Tomsk) bölgesi ağızlarından 90 adet metne yer verilmiştir. Tatar Türkçesinin bir kolu olan ve gerek Tatar edebî dilinden gerekse Tatar Türkçesinin diğer ağızlarından çok büyük farklılıklar göstermeyen Sibirya Tatar ağızları bir bütün olarak ele alınmış, bu ağızların ayırıcı yönlerinden ziyade birleştirici yönüne dikkat çekilmiş bununla birlikte hem tüm ağızların genel özellikleri hem de kendi içindeki bazı özel durumları ortaya konulmuştur
 

Kitap Adı: Sibirya Tatar Türkçesi

Yayınevi / Marka: KESİT YAYINLARI

Yazar: Ercan Alkaya

Basım Tarihi: 10.06.2021

Sayfa Sayısı: 735

Sibirya Tatar Türkçesi Kitabı İndirme Linkleri – Sibirya Tatar Türkçesi İndir

Sibirya Tatar Türkçesi Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Sibirya Tatar Türkçesi PDF Google Drive İndirme Linki

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir - KESİT YAYINLARI Pdf İndir

Sibirya Tatar Türkçesi PDF Yandex Disk İndirme Linki

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir - KESİT YAYINLARI Pdf İndir

Sibirya Tatar Türkçesi PDF Alternatif İndirme Linki

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir - KESİT YAYINLARI Pdf İndir

Rate this post

Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Sibirya Tatar Türkçesi Pdf İndir – KESİT YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel Deneme Bonusu Veren Siteler