Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir PDF Kitap İndir - Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir Kitap İndir

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir

Şair İstanbul’daydı! Kitabı Hakkında Bilgiler

Şair İstanbul’daydı! Kitabı LİTERATÜR YAYINLARI çıkarmış olduğu Şair İstanbul’daydı! Kitabını PDF İndirŞair İstanbul’daydı! 11.06.2021 Pdf İndir

Şair İstanbul’daydı! PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Şair İstanbul’daydı! kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Şair İstanbul’daydı! Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. LİTERATÜR YAYINLARI ait olan Şair İstanbul’daydı! kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Şair İstanbul’daydı! Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Şair İstanbul’daydı! Kitabı 11.06.2021 tarihinde Atilla Birkiye tarafından yazılıp LİTERATÜR YAYINLARI tarafından basılmıştır. Şair İstanbul’daydı! kitabında toplamda 112 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Şair İstanbul’daydı! kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Şair İstanbul’daydı! Kitabı Özeti – Şair İstanbul’daydı! Kitabı Açıklaması

Şair İstanbul’daydı! Nâzım Hikmet’in pek bilinmeyen ve uzun yıllar günışığına çıkmayan bir yolculuğunu konu alıyor: Genç komünist şair, özellikle Ekim 1927 TKP tutuklamalarından sonra dağılan hücreleri bir anlamda yeniden ayağa kaldırmak için İlyiç vapuruyla İstanbul’a illegal bir yolculuk yapıyor. Yolculuk izlenimlerini de Moskova’daki Parti Dış Büro üyesi Hasan Âli Ediz’e yazdığı mektuplarda dile getiriyor. Birkiye bu mektuplardan yola çıkarak, daha geniş bir zaman dilimini kapsayan bir kurmaca oluşturuyor.
 
Yatağında sırtüstü yatıyordu kımıldamadan, küçük pencereden yıldızlar ışıldıyordu, güvertede yatıp şöyle yıldızlı gökyüzüne bakıp düşüncelere dalsaydı ya, bir ara gerçekten de ıslak ahşap zemine uzanıyordu ki gecenin nemi onu korkuttu, ciğerleri sorunluydu, bir de hasta olmak vardı, gerek yoktu, nasılsa günler sonra vapurun güvertesinde şiirlerini memleketinin suyuna havasına insanına doğru da haykırmıştı. Köprü’den gelen bir araba sesiyle hayallerden sıyrılıp etrafına baktığında yalnızdı; Kamarot ne zaman gitmişti, hiç fark etmemişti, yine dalıp gitmişim diye geçirdi içinden, bir gün daha bekleyecekti, bir gün daha, ertesi gün şehrine ayak basacaktı, evet basacaktı, basmalıydı, yoldaşlarını bulmalıydı, karanlıktan yararlanarak dışarıda olmanın keyfini çıkarabileceği kadar çıkarmış, sonra gecenin yarısında Marmara sularında hayalet gibi demirlemiş vapurda, tek başına da olsa yürüme hürriyetini tadarak kamarasına dönmüştü, birine görünme endişesi kalmamışsa da ışıklı gürültülü karşı kıyıların özlemini yüreğinde hissediyordu, bir gün daha sabretmeliydi, bir gün daha…

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Feniçka İş Bankası Kültür Yayınları

Kitap Adı: Şair İstanbul’daydı!

Yayınevi / Marka: LİTERATÜR YAYINLARI

Yazar: Atilla Birkiye

Basım Tarihi: 11.06.2021

Sayfa Sayısı: 112

Şair İstanbul’daydı! Kitabı İndirme Linkleri – Şair İstanbul’daydı! İndir

Şair İstanbul’daydı! Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Şair İstanbul’daydı! Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Şair İstanbul’daydı! PDF Google Drive İndirme Linki

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir - LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir

Şair İstanbul’daydı! PDF Yandex Disk İndirme Linki

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir - LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir

Şair İstanbul’daydı! PDF Alternatif İndirme Linki

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir - LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir

Rate this post

Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Şair İstanbul’daydı! Pdf İndir – LİTERATÜR YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
ilahi sözleri ilahi sözleri Tümbet Giriş