Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir PDF Kitap İndir - Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir Kitap İndir

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap PDF EPUB İndir

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabı Hakkında Bilgiler

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabı VAVEYLA YAYINCILIK çıkarmış olduğu Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabını PDF İndirRamayana – Bala Kanda 1. Kitap 13.07.2021 Pdf İndir

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. VAVEYLA YAYINCILIK ait olan Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabı 13.07.2021 tarihinde Srimad Valmiki tarafından yazılıp VAVEYLA YAYINCILIK tarafından basılmıştır. Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap kitabında toplamda 240 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabı Özeti – Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabı Açıklaması

Dünyada yazılan bütün epik destanların ilki olarak kabul edilen Ramayana, Sloka denilen iki dizelik beyitleri ilk bulan ve bu nedenle Ādi Kavi (İlk Şair) olarak anılan Srimad Valmiki tarafından yazıldı.
Kaleme alındığı yıl olarak farklı tarihler zikredilse de şiir formunda yazılmış ilk metin olma ve kendisinden sonra yazılan destanlara ki buna Mahabharata da dâhildir, örnek teşkil etmesi açısından önemlidir. Ancak bu destanı önemli kılan bir başka unsur daha vardır o da Ramayana’nın sadece destan değil aynı zamanda tarihte gerçekleşmiş bir olayı anlattığı gerçeğidir. Bu nedenle Mahabharata ile birlikte “İTİHASA” olarak kabul edilen Ramayana MÖ 4.000 yılında başladığı kabul edilen yazılı dönemi daha geriye çekerek dünya tarihini sil baştan ve daha doğru bir biçimde anlama, anlatma fırsatını bize veriyor olabilir. Bir örnek teşkil etmesi açısından
Taittiriya Brahmana ve Purana Sutralarda Sisumara Takım Yıldızının Gamma Draconis’in eksenine girmesi (evine girmesi) MÖ 11.000 yılına denk gelir ki bu dönemde hem Ramayana hem de Mahabharata da adı geçen, “evi Gök Alem olan ve bir yıldız gibi parlayan…” Kasyapa aslında Kutup Yıldızına verilen addır.
Rig Vedalarda “Satisar” olarak adlandırılan Keşmir Vadisi aslında büyük bir buzul gölüydü. Holosen dönemin sonunda eriyen gölün suları Baramulla geçidinden Madra, Sind ve Gujarat bölgesini sular altında bırakması MÖ 11.500 denk gelir ki Nilamata Purana’da Manu Peygamberin ortaya çıkışının bu olaydan sonra olduğu anlatılır. Ve hem Ramayana hem de Mahabharata da anlatılan Sarasvati ve Yamuna nehirlerinin birleşmesi yapılan Oşinografik incelemede MÖ 11.200 yılına denk gelir. Sarasvati Şatra’da anlatılan Avabhrtha Ayini bu birleşmeye atıfta bulunur.
Ve Ramayana’da Rama’nın önderliğindeki Valmiki ordusunun Lanka (Günümüzde Sri Lanka) şehrine saldırmak için denizi taşlarla doldurarak yaptığı geçit aslında M.Ö. 6.200 yılına kadar su üstünde olan ancak bu yıldan itibaren deniz suyunun 140 yılda 6,5 metre yükselerek kısmen suyun altında kalan geçide atıfta bulunur ki bu da yine Puranlara göre M.Ö. 5.677-5.577 yılarına bizi götürür çünkü tam da bu dönemde Venüs Müla Takımyıldızının evindeydi ki bu MÖ 22 Ağustos- 3 Eylül 5635 yılına denk gelir. Rama’nın Lanka’ya saldırmak için Brahma’dan bir işaret beklediği denizin kıyısında gördüğü ise M.Ö. 23 Ağustos 5.635 yılında güneş battıktan hemen sonra çıplak gözle de görülebilen Halley Kuyruklu Yıldızıydı. Hesaplamalar bu şekilde devam ettiğinde Rama Treta Yuga’nın son döneminde Satürn Gökyüzünde yükseldiğinde dünyaya gelmiştir ki bu da MÖ 3 Şubat 5674 yılına tekabül eder.
MS 1 ile 2 yy arasında yazıldığı söylenen bir destanın aslında bu kadar eski bir dönemi anlatıyor olması ve anlatılan yerlerin gerçekten de olduğu ve olayların da gerçekten meydana geldiğini kanıtlayabiliyor olmak bize öğretilen tüm bilgileri sil baştan gözden geçirme zorunluluğunu ortaya çıkartıyor.
İnsanlar yanılabilir ama zaman asla yanılmaz…

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Her Book a Maydanoz Metin Uca Destek Yayınları

Kitap Adı: Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap

Yayınevi / Marka: VAVEYLA YAYINCILIK

Yazar: Srimad Valmiki

Basım Tarihi: 13.07.2021

Sayfa Sayısı: 240

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabı İndirme Linkleri – Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap İndir

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap PDF Google Drive İndirme Linki

Ramayana - Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir - VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap PDF Yandex Disk İndirme Linki

Ramayana - Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir - VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap PDF Alternatif İndirme Linki

Ramayana - Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir - VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir

Rate this post

Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Ramayana – Bala Kanda 1. Kitap Pdf İndir – VAVEYLA YAYINCILIK Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül