Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir PDF Kitap İndir - Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir Kitap İndir

Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir

Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

5349 – Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir

Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir isimli ve Yazarı 5349 olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

 • Paylaşımda bulunduğumuz Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
 • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
 • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir

Yazar Adı: 5349

Çevirmen: Prof. Dr. Mustafa BAŞBOZKURT, Prof. Dr. Selçuk BÖLÜKBAŞI, Doç. Dr. Akif M. ÖZTÜRK, Prof. Dr. Alpaslan ŞENKÖYLÜ, Prof. Dr. Cemil YILDIZ

Basım Yılı: 19,5 x 27,5 cm

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir Hakkında Bilgi 

 • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 • ÖRNEK SAYFALAR
 • BENZER ÜRÜNLER
WIESEL ORTOPEDİK CERRAHİ AMELİYAT TEKNİKLERİ 4 CİLT

  Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.  (Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

 • Cerrah bir ameliyat yapmaya karar verdiği an üç büyük soru ile karşılaşır: Ameliyat neden yapılıyor? Hastalığın hangi aşamasında ameliyat yapılmalı? Son olarak, teknik basamaklar nelerdir? Bu kitabın amacı büyük ortopedik cerrahi prosedürlerin “nasıl yapıldığını” ayrıntılı ve basamak basamak açıklamaktır. “Neden” ve “Ne zaman” her prosedürün öncesinde belirtildi. Buna rağmen, cerrahın özellikli vakalarda cerrahi kararı verirken “neden” ve “ne zaman” gibi kriterlerin temelini anlaması hedeflendi. Bu kitap bu operasyonların ayrıntılı basamaklarını gözden geçirmek ve anlaşılır hale getirmek için dizayn edildi.

 

 • Operatif Cerrahi Ameliyat Teknikleri görsel olması sebebiyle diğer kitaplardan ayrılır. Her prosedür sistematik biçimde anlatıldı bu da odaklanmış bir şekilde orijinal bir yapı ortaya çıkarmamızı sağladı. Cerrahın vakayı yaparken açık şekilde anlamasına yardımcı olacak şekilde uygun basamakların anlatılması hedeflendi.

 

 • Bu kitap dokuz ana bölüme ayrılır: Yetişkin Rekonstrüksiyon; Ayak ve Ayak Bileği; El, Bilek ve Önkol; Onkoloji; Pediatri; Omuz ve Dirsek; Spor Hekimliği; Omurga; Pelvis ve Alt Ekstremite Travması. Her bölüm kendi bölümünde uzman kişilerce düzenlendi. Sayısız gönüllülerle beraber editörlerin çok yoğun çalışmaları ile son haline getirildi. Bu mükemmel insanlarla çalışmak çok şevk verici ve ben bu insanlarla çalıştığım için onur duydum.

Cerrahın hızlı ve stresli günlük yaşantısında, sistematik yaklaşımla görsel olarak zengin ve pratik bir içerikle, sıklıkla uygulanan ameliyatlar bu kitap içinde toplanmıştır. Her cerrahın ameliyathanesinde bulunması gereken bir başyapıt.

ÇEVİRİ EDİTÖRLERİ ÖNSÖZÜ

Cerrah için hangi ameliyatı yapacağına karar verdikten sonraki en önemli aşama, basamak basamak nasıl yapacağını planlamasıdır. Bu aşamada hızlı bir şekilde anatomiyi hatırlamalı, hastanın hikaye ve bulguları ile birlikte elindeki görüntüleme verilerini tekrar değerlendirmelidir. Sonra ameliyat öncesi planlamayı yapıp, hastayı hangi pozisyonda ameliyat edeceğine karar vermelidir. Sıradaki basamak, hangi insizyonu ve yaklaşımı kullanarak istediği bölgeyi en iyi görebileceğini belirlemektir. Ayrıca karşısına çıkabilecek zorluklarda yaklaşımını nasıl genişletebileceğini de gözönünde bulundurmalıdır.

Cerrahinin ancak görebiliyorsak zevkli olabileceği deyişini unutmamalıyız! Artık sırayla planladığımız teknikleri ipuçlarımızı da kullanarak uygulayıp görüntüleme yöntemlerimiz ile sağlamamızı yaptıktan sonra ameliyatın sonuna geliriz. Ameliyat sonrası hangi aşamalarla hastamızı günlük yaşama hazır hale getireceğimizi ve ne gibi komplikasyonlarla karşılaşacağımızı bilmemiz cerrah için çok önemlidir. Başarı ancak objektif değerlendirme yöntemleri ile belirlenir. Bunları kullanarak kendi değerlendirmemizi yapmamız, bize sonraki ameliyatlarımızda ışık tutacaktır.

Cerrahın hızlı ve stresli günlük yaşantısında, yukarıda belirttiğimiz sistematik yaklaşımla görsel olarak zengin ve pratik bir içerikle, sıklıkla uyguladığımız ameliyatlar bu kitap içinde toplanmıştır. Her cerrahın ameliyathanesinde bulunmasının çok faydalı olacağı inancındayız…

Ortopedi ve Travmatoloji Tıp Fakültesi Dönem 5

Stok Kodu
9786057607829

Fiyat

90,00 TL

Hareket Bozuklukları Akıl Notları

Stok Kodu
9789752778245

Fiyat

150,00 TL

Diz Çevresi Osteotomiler & Endikasyonlar - Planlama - Plas Fiksatör Kullanılan Cerrahi Teknikler

Stok Kodu
EMQY2346

Fiyat

149,00 TL

Ortopedik Algoritmalar: Travma

Stok Kodu
9786057607645

Fiyat

140,00 TL

Ön Çapraz Bağ Cerrahisi Rehberi

Stok Kodu
9786057607622

Fiyat

70,00 TL

Klinik Ortopedik Rehabilitasyon

Stok Kodu
9786057874030

Fiyat

375,00 TL

Ayak Bileği Çevresi Bağ ve Tendon Yaralanmaları

Stok Kodu
9786057607133

Fiyat

240,00 TL

Ortopedik Aciller

Stok Kodu
9786057607515

Fiyat

80,00 TL

Ortopedi Notları

Stok Kodu
9786057874153

Fiyat

55,00 TL

Masaj Notları

Stok Kodu
9786057874221

Fiyat

55,00 TL

Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Rate this post
İlgilinizi Çekebilir  Temel Odyoloji Konu + Soru Kitabı PDF indir

Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Ortopedik Cerrahi Ameliyat Teknikleri PDF indir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
ilahi sözleri ilahi sözleri Tümbet Giriş