Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir PDF Kitap İndir - Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir Kitap İndir

Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir

Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Mistik Mimari Pdf İndir – Mistik Mimari PDF EPUB İndir

Mistik Mimari Kitabı Hakkında Bilgiler

Mistik Mimari Kitabı HAYY KİTAP çıkarmış olduğu Mistik Mimari Kitabını PDF İndirMistik Mimari 28.07.2021 Pdf İndir

Mistik Mimari PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Mistik Mimari kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Mistik Mimari Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. HAYY KİTAP ait olan Mistik Mimari kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Mistik Mimari Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Mistik Mimari Kitabı 28.07.2021 tarihinde Necmettin Şahinler tarafından yazılıp HAYY KİTAP tarafından basılmıştır. Mistik Mimari kitabında toplamda 168 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Mistik Mimari kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Mistik Mimari Kitabı Özeti – Mistik Mimari Kitabı Açıklaması

Gökyüzünü/yeryüzünü kısaca evreni/âlemi ve insanı planlayan/yaratan bir kudretin mutlaka insan yaşamına ilişkin bir mimarî yaklaşımı/âyeti/işareti olmalıydı. Eğer insan, Allah ile arasında dikey bağı kurmamışsa, yatayda gerçekleştireceği mimarî de anlamlı olmayacak; insanın ruhunu rahatlatacak yerde nefsini azdıracak/büyütecek bir yapılaşmanın izlerini taşıyacaktı. Bu nedenle yeryüzünü “yar yüzüne” çevirmeye önce insanı yeniden inşâ etmekle başlamalı ve onu ilâhî vahyin mimarîsinde yeniden düzenlemelidir. Tevhîd’den beslenen bir mimarî ancak insanı varlıkla bütünleştirebilir ve yeryüzünü her karesinden ilâhî yakınlığın sağlandığı bir mescid hâline getirebilir. Böyle bir mimarîye “Mistik Mimarî” adını veriyoruz ve bu mimarînin Allah tarafından seçilmiş öncülerini de “Her Peygamber Bir Mimardır” tanımıyla anıyoruz. Bu demektir ki; Hz. Âdem’den Hz. Peygamber’e kadar gelen tüm peygamberler insanın mimarîsinde rol almış, insanın ve yaşamın tekâmülüne paralel bir şekilde bu mistik mimarîye katkı sağlamışlardır.
 
Bu çalışmamızda önce Kur’ân’da yaratılış gerçeğinin farklı aşamalarına karşılık gelen kavramları inceledik ve evrenin ve insanın yaratılışından bahseden âyetleri yorumlamaya çalıştık. Sonra da yine Kur’ân’da adı geçen bu mistik mimarînin uygulayıcılarını geliş/gönderiliş sırasıyla ele aldık ve onları kendi toplumlarına yaptıkları katkılarıyla, farklı mimarî özellikleriyle tanıtmaya çalıştık. Böylelikle kısa da olsa “mistik mimarî” adı altında farklı bir bakış açısıyla oluşan peygamberler tarihini de ortaya çıkarmış olduk. Umarım bu çalışma Kur’ân’ın mimarî yaklaşımı ile ilgili çok daha geniş yazımlara bir küçük basamak olur.

Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Dijital Sağlık Okuryazarlığ Pdf İndir - DER YAYINLARI Pdf İndir

Kitap Adı: Mistik Mimari

Yayınevi / Marka: HAYY KİTAP

Yazar: Necmettin Şahinler

Basım Tarihi: 28.07.2021

Sayfa Sayısı: 168

Mistik Mimari Kitabı İndirme Linkleri – Mistik Mimari İndir

Mistik Mimari Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Mistik Mimari Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Mistik Mimari PDF Google Drive İndirme Linki

Mistik Mimari Pdf İndir - HAYY KİTAP Pdf İndir

Mistik Mimari PDF Yandex Disk İndirme Linki

Mistik Mimari Pdf İndir - HAYY KİTAP Pdf İndir

Mistik Mimari PDF Alternatif İndirme Linki

Mistik Mimari Pdf İndir - HAYY KİTAP Pdf İndir

Rate this post

Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Mistik Mimari Pdf İndir – HAYY KİTAP Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
ilahi sözleri ilahi sözleri Tümbet Giriş