Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir PDF Kitap İndir - Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir Kitap İndir

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabı Hakkında Bilgiler

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabı YEDİTEPE YAYINEVİ çıkarmış olduğu Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabını PDF İndirKanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası 08.06.2021 Pdf İndir

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. YEDİTEPE YAYINEVİ ait olan Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabı 08.06.2021 tarihinde Pal Fodor tarafından yazılıp YEDİTEPE YAYINEVİ tarafından basılmıştır. Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası kitabında toplamda 192 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabı Özeti – Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabı Açıklaması

Kanunî Sultan Süleyman, Sigetvar muhasarası esnasında 7 Eylül 1566’da vefat etti. Padişahın naaşı gizlice tahnit edildi, namazı kılındı ve otağda tahtın altına defnedildi. Cenaze, daha sonra buradan İstanbul’daki ebedî istirahatgâhına nakledildi. Sultan Süleyman’ın bedeninin Sigetvar’da 42 gün boyunca toprakta kaldığı mekânda 1570’lerde bir türbe yapıldı. Etrafında mescid, tekke, palanka gibi binalar inşa edildi ve zamanla yeni bir kasaba yükseldi. Burası, Osmanlı dünyasının en sevilen türbe ve ziyaret makamlarından birisi oldu.
Habsburglar 1688-1689’da Sigetvar’ı ele geçirdiklerinde Kanunî’nin türbesini yağmalayıp tamamen yıktılar. Buna rağmen mahalli halk türbeyi uzun süre hatırlamışlar ve denebilir ki, yerini ancak 20. yüzyılda unutmuşlardı. Türbenin kalıntıları son yıllardaki araştırmalar ve kazılarla gün ışığına çıkmaktadır. Bu kitapta, 16-17. yüzyıl Osmanlı müelliflerinin ve arşivi belgelerinin Sultan Süleyman’ın Sigetvar’daki türbesi, etrafındaki binalar ve kasaba hakkında verdikleri bilgiler bir araya getirilmiş ve incelenmiştir. Bu bakımdan elinizdeki eser, Muhteşem Süleyman’ın Sigetvar’daki hatıraları hususunda şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı çalışmadır.

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Selçuklular Cilt 1 Osman G. Özgüdenli İsam Yayınları

Kitap Adı: Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası

Yayınevi / Marka: YEDİTEPE YAYINEVİ

Yazar: Pal Fodor

Basım Tarihi: 08.06.2021

Sayfa Sayısı: 192

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabı İndirme Linkleri – Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası İndir

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası PDF Google Drive İndirme Linki

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir - YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası PDF Yandex Disk İndirme Linki

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir - YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası PDF Alternatif İndirme Linki

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir - YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir

Rate this post

Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Kanuni’nin Sigetvar’daki Türbe Kasabası Pdf İndir – YEDİTEPE YAYINEVİ Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
ilahi sözleri ilahi sözleri Tümbet Giriş