İdarenin Sivil Havacılık Alanında Hava Taşımacılığına İlişkin Faaliyetleri PDF indir

2 dk okuma süresi

Ömer Faruk Erol – İdarenin Sivil Havacılık Alanında Hava Taşımacılığına İlişkin Faaliyetleri PDF indir

İdarenin Sivil Havacılık Alanında Hava Taşımacılığına İlişkin Faaliyetleri PDF indir isimli ve Yazarı Ömer Faruk Erol olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz İdarenin Sivil Havacılık Alanında Hava Taşımacılığına İlişkin Faaliyetleri PDF indir bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: İdarenin Sivil Havacılık Alanında Hava Taşımacılığına İlişkin Faaliyetleri PDF indir

Yazar Adı: Ömer Faruk Erol

Yayınevi: On İki Levha Yayıncılık

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

İdarenin Sivil Havacılık Alanında Hava Taşımacılığına İlişkin Faaliyetleri PDF indir Hakkında Bilgi 


Sivil havacılık faaliyetleri, havadan taşıma amacıyla yararlanmaya yönelik faaliyetlerdir ve multidisipliner nitelikteki hava hukukuna tabiidir. Sivil havacılık faaliyetleri hava hukukunun temel ilkeleri göz önüne alınarak, her bir hukuk dalının kendine özgü kuralları doğrultusunda incelenmelidir. B

Bu çalışmada idarenin sivil havacılık alanında hava taşımacılığına ilişkin faaliyetleri, hava idare hukuku kapsamında incelenmiş. Çalışmanın ilk bölümünde, öncelikle sivil havacılık kavramı ve sivil havacılık faaliyetlerinin tabi olduğu hava hukukunun kapsamı belirlenmiş, sonrasında sivil havacılık işletmeleri, yapmış oldukları faaliyetlere göre sınıflandırılarak hava taşıma faaliyetinin hukuki niteliği tespit edilmiş. Çalışmanın ikinci bölümünde, hava taşıma faaliyeti gerçekleştiren ticari hava işletmelerinin tabi olduğu hukuki rejim detaylıca ele alınmış. Çalışmanın üçüncü ve son bölümünde ise Türkiye’de ticari hava işletmelerinin hukuki rejimine yönelik temel önerilere yer verilmiş.

(Tanıtım Bülteninden)

Barkod: 9786051527093
Yayın Tarihi: Mart 2018
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 17×25
Sayfa Sayısı: 376
Yayınevi: On İki Levha Yayıncılık
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Dili:
Türkçe
Ekler:


İdarenin Sivil Havacılık Alanında Hava Taşımacılığına İlişkin Faaliyetleri PDF indir

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x