Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir PDF Kitap İndir - Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir Kitap İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 PDF EPUB İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabı Hakkında Bilgiler

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabı CİNS DERGİ çıkarmış olduğu Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabını PDF İndirCins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 21.06.2021 Pdf İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. CİNS DERGİ ait olan Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabı 21.06.2021 tarihinde tarafından yazılıp CİNS DERGİ tarafından basılmıştır. Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 kitabında toplamda 68 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabı Özeti – Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabı Açıklaması

“İKİ ŞEY VAR ANCAK ÖLÜMLE UNUTULUR
 ANAMIZIN YÜZÜYLE ŞEHRİMİZİN YÜZÜ”
 Aylık “Türk Evi” Cins, 2021 Haziran sayısı ile raflarda! Cins 69. sayısı ile okurlarını kapağına taşıdığı “İki şey var ancak ölümle unutulur / Anamızın yüzüyle şehrimizin yüzü” dizeleriyle yeniden selamlıyor.
 “YÜZYILI ANLAMAK İÇİN 100 MİMARÎ ESER”
Ahmet Yılmaz ile mimarinin dünü, bugünü ve güncel sıkıntıları hakkında konuştuk. Günümüz mimarî eserlerinin planlanma ve inşa edilme aşamalarında, hangi etkenler doğrultusunda oluştuğunun, bunun dünyada yaşayan akıllı bir varlık olarak insanın hayatına ve estetiğine yönelik neticelerini Yakup Doğru’ya anlattı. Abdullah Asım Divleli, Emin Selçuk Taşar, Sedat Akdoğmuş ise “Yüzyılı Anlamak İçin 100 Mimarî Eser” listesini Cins için hazırladı. Listede; İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’ndan, Kaptanpaşa Camii’ne kadar, kuşatıcı, siyasi, içtimai anlamda önem taşıyan çok sayıda eser yer alıyor.
 BATI’NIN KAYNAK TARTIŞMASI DOSYASI
Bu dosyamızda, Batı düşüncesinin kaynaklarını, batılı düşünürlerin gözünden daha sağlam bir biçimde anlama çabamızın bir karşılığı olarak, Richard Tarnas söyleşisi ile Batı düşüncesinin asli kaynaklarının izini sürdük. Özellikle Batı düşüncesinin, beslendiği kaynakları yer yer açıklayıcı yer yer ise bunun üzerini örten tavrını, yüzyıllar içerisindeki serüvenini anlamak açısından, ilgilileri için istifade edilebilecek bir söyleşi oldu. Serdar Bilir ve Gülsena Afra Ersan söyleşi ve yazılarıyla dosyaya katkı sağladı.
 YAZI DİZİLERİNDE BU AY
Prof. Dr. Ömer Türker “İslam Düşüncesi ve Çağdaş Sorunlar” adlı yazı dizisinde bu ay yazdığı “Filozofların Başlangıç Hikayesi” yazısıyla filozofların dini kozmoloji içerisindeki serüvenlerini anlattı. Mustafa Ulusoy ise yazı dizisine” Çocukların Varoluşsal Güvenlik İhtiyacı” yazısıyla devam ediyor. Ayşegül Genç de “Dağılmışlar İçin Bir Sözlük” adlı yazı dizisinde bu ay “lütuf”, “nakış”, “ah” ve “kalp” kelimelerini tasvir etti.
 ORTA SAYFA VE CİNS KAFA
Cins’in orta sayfasını bu ay Mesnevi’den Dr. Fatih Ermiş’in günümüz Türkçesiyle şiirleştirdiği “Bir Bey’in Uyurken Ağzından Yılan Giren Adama Eziyet Etmesi” hikayesiyle süslüyor. Klasik Türk tasavvufunun temel kavramları etrafında şekillenen bu metin, ilgililerini bekliyor. Cins Kafalar’ın bu ayki muteber kişisi ise Filistin direnişi için, yaptıklarıyla kendinden sonraki nesillere kılavuzluk vazifesi üstlenen İzzeddin el-Kassâm oldu.
 MERAKLA BEKLENEN KÖŞE: ÇABUK KONUŞMA
Prof. Dr. Erol Göka ve Rıdvan Tulum, Çabuk Konuşma ‘da bu ay, “insan neden geriye dönmek ister?” sorusu üzerine konuştular. Rıdvan Tulum sordu, Erol Göka cevapladı. İnsanın kişisel tarihinin trajedisini ortaya koyan bu bölüm, Cins okurlarını bekliyor.
 MACAR ŞAİR BALAZS SZÖLÖSSY SÖYLEŞİSİ
Macaristan’ın önde gelen şairlerinden Balazs Szölössy ile Macar edebiyatından Türk edebiyatına doğru yol alan bir sohbet gerçekleştirdik. Bir şair ve çevirmen olarak Szölössy, Macar Türkoloji ekolünün edebi anlayışı üzerindeki etkilerini ve çevirmenin hedef dildeki kültürü tanımasının edebiyata katkılarını Cins için konuştuk.
 CİNS’İN SEVİLEN KÖŞESİ
Zeynep Kantarcı hazırladığı “Dünya Kadar” adlı köşe ile dünyanın kültür ve edebiyat gündemine bir pencere açıyor ve bu köşede bu ay, The New Yorker, Harper’s, Zoetrope: All Story, Granta, The Poetry Magazine ve The Common dergilerini takip edip gündemlerini gündeminize taşıdı.
 YENİ YAZARLARIYLA CİNS HAZİRAN SAYISI KADROSU
Dursun Çiçek, Murat Güzel, Mustafa Ulusoy, Ömer Türker, İdil Önemli, Ayşegül Genç, Savaş Ş. Barkçin, Muhammed Yazıcı, Serdar Bilir, Raşit Karataş, Silvan Alpoğuz, Sadık Yemni, Mustafa Çiftci, Hatice Kübra Yörük, Feyza Kartopu, Z.Hilal Karataş, Gülsena Afra Ersan, Ayşe Çil, Arslan Karadayı, Fatih Erbaş, Süleyman Ceran , Erdal Hoş, Zeynep Kantarcı ve Güven Adıgüzel Cins’in 2021 Haziran sayısı yazarlarıdır.

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Özbekçede Soru Pdf İndir - GAZİ KİTABEVİ Pdf İndir

Kitap Adı: Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021

Yayınevi / Marka: CİNS DERGİ

Yazar:

Basım Tarihi: 21.06.2021

Sayfa Sayısı: 68

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabı İndirme Linkleri – Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 PDF Google Drive İndirme Linki

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir - CİNS DERGİ Pdf İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 PDF Yandex Disk İndirme Linki

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir - CİNS DERGİ Pdf İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 PDF Alternatif İndirme Linki

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir - CİNS DERGİ Pdf İndir

Rate this post

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:69 Haziran 2021 Pdf İndir – CİNS DERGİ Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül