Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf PDF Kitap İndir - Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf Kitap İndir

Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf

Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf PDF Yandex Disk İndirme Linki


Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

bilgisayar ağları demir öner ile ilgili görsel sonucu

Kitap Hakkında :

 • “Bilgisayar Ağları” adlı bu kitap bu konuda çalışan profesyonellerimize ve öğrencilerimize yararlı olacak önemli bir kaynak kitaptır. Ayrıca, üniversitelerde okutulan “Bilgisayar Ağları”, “Bilgisayar Haberleşmesi” veya “Veri İletişimi” gibi dersler için bir ders kitabı olma özelliğindedir. 
 • “Bilgisayar Mühendisliği”, “Elektronik Mühendisliği”, “Endüstri Mühendisliği”, “Elektrik Mühendisliği” veya benzeri diğer mühendislik alanları için bir başvuru kaynağıdır.

İçindekiler:

 • Bilgisayar Ağlarına Giriş
  Birinci bölümde, bilgisayar ağlarının kullanım amaçları, sınıflandırılması, LAN türleri ve çalışma ilkeleri, MAN ve WAN mimarileri ile kablosuz ağlar ve bağlantılı ağlar tanıtılmıştır.
 • Ağ Mimarisi Temelleri
  İkinci bölümde, katmanlı ağ yapısı, protokol, arayüz ve hizmetler, bağlantılı ve bağlantısız hizmetler, hizmet ilkelleri, OSI ve TCP/IP modelleri, ağ örnekleri ve ağ standartlaştırması konularına yer verilmiştir.
 • Veri İletişimi Temelleri
  Üçüncü bölümde, Mesaj, veri ve işaret tanımları, analog ve sayısal iletişim sistemlerinin tanımları, bantgenişliği kavramı, örnekleme teoremi, darbe kod modülasyonu, bigi içeriği, iletim hızı, kanal kapasitesi, çoğullama, kodlama, hat kodlaması, veri iletim türleri ve iletim ortamından kaynaklanan istenmeyen etkenler ele alınmıştır.
 • Veri İletişim Hizmetleri
  Dördüncü bölümde, bilgisayar iletişimi için de kullanılan, SMDS, X.25, FR, ISDN, BISDN ve ATM gibi veri iletişim hizmetleri tanıtılmıştır.
 • Fiziksel Katman
  Beşinci bölümde, bilgisayar iletişiminde OSI başvuru modelinin 1. katman işlevlerini yürüten, RS-232-C, RS-449, X.21, ISDN, V.35 arayüzleri ile bilgisayar ağlarında kullanılan iletim ortamı türlerine yer verilmiştir.
 • Veri Bağı Katmanı
  Altıncı bölümde, OSI başvuru modelinin 2. katmanı olan veri bağı katmanının görevleri, ağ katmanına verdiği hizmetler; çerçeveleme, akış kontrolu ve hata denetim yöntemleri ele alınmış; HDLC, SLIP ve PPP gibi veri bağı protokolu örnekleri verilmiştir.
 • Ortama Erişim Alt Katmanı
  Yedinci bölümde, yayın ağlarında kullanılan statik ve dinamik kanal atama yöntemleri ile ALOHA, CSMA, çarpışmasız protokollar, sınırlı çekişmeli protokollar gibi çoklu erişim protokolları tanıtılmıştır.
 • Ağ Aygıtları
  Sekizinci bölümde, bilgisayar ağlarında kullanılan tekrarlayıcılar, bağlantı kutuları, köprüler, LAN anahtarları, yönlendiriciler, birleşik köprü ve yönlendiriciler, 3. katman anahtarları ve geçityolları tanıtılmıştır; köprüleri türleri ve çalışma ilkeleri ile yönlendiricilerde kullanılan temel yönlendirme algoritmaları ele alınmıştır.
İlgilinizi Çekebilir  Toprak TYT Yeni Nesil Matematik Soru Bankası PDF İndir

 

 

Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf

Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf

 

Rate this post

Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf PDF Yandex Disk İndirme Linki


Bilgisayar Ağları (Demir Öner) Pdf PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
ilahi sözleri ilahi sözleri Tümbet Giriş