Web sitemizi ziyaret ederek, şartlarımızı ve gizlilik politikamızı kabul edersiniz.İndirme hatası, çalışma hatası, DMCA Raporu ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya eklenmesini istediğiniz pdf dosyasını lütfen bize ulaşın formunu doldurarak bizimle iletişime geçin.

Not: Web sitemizin performansını ve kullanılabilirliğini artırmak istiyoruz, böylece sitemizden daha fazla fayda elde edebilirsiniz. İçerikleri ticari kullanım için değil, tanıtım amaçlı yayınlıyoruz. Dosyaları buradan inceleyip en kısa zamanda orjinalini satın almanızı tavsiye ediyouz. Pdfindir.net Kanunlarda yer alan “Uyar Kaldır” prensibini benimseyerek hareket eder.

PDF Dosyasını İNDİR
PDF Nedir?

PDF'ler dünyanın işleyişini kolaylaştırır. En önemli işlerimizde PDF kullandığımızı hepimiz biliyoruz. İşte bu yüzden yazılım, donanım ya da işletim sisteminden bağımsız olarak belgeleri güvenilir bir şekilde sunabilmek ve aktarabilmek için Taşınabilir Belge Formatını (PDF) icat ettik.

PDF artık Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu (ISO) tarafından yönetilen bir açık standart olarak kullanılmaktadır. PDF belgelerinde, bağlantılar ile düğmeler, form alanları, ses, video ve veri akışı sağlayan algoritmalar bulunabilir. Elektronik olarak imzalanabilirler ve ücretsiz Acrobat Reader DC yazılımını kullanarak PDF dosyalarını Windows veya Mac işletim sistemlerinde kolayca görüntüleyebilirsiniz.

PDF'nin Keşfi

1991 yılında Adobe'nin kurucu ortağı Dr. John Warnock, The Camelot Project adını verdiği fikirle basılı belgeden dijital belgeye geçiş devrimine damgasını vurdu. Hedef; herkesin her uygulamadan belge alabilmesini, bu belgelerin elektronik sürümlerini dilediği her yere gönderebilmesini ve bu belgeleri her makinede görüntüleyebilmesini ve yazdırabilmesini sağlamaktı. Camelot, 1992 yılının sonuna doğru PDF olarak geliştirildi. Günümüzde bu format, tüm dünya çapındaki işletmelerce güvenilen bir format haline geldi.

PDF Nasıl Açılır?

PDF’ler standatlaşmış bir format olduğu için, bu formatı açabilen çok sayıda uygulama bulunuyor. İnternet tarayıcıları, Adobe’un resmi Acrobat Reader programı, üçüncü parti uygulamalar ve hatta kelime işlem programları dahi PDF’leri açabiliyor.

Fakat PDF dosyası açmak istiyorsanız artık eskisi kadar çok uğraşmanıza gerek yok. Günümüzde standart internet tarayıcılarının tamamı bu dosyaları sorunsuz açabiliyor ve macOS ile Windows işletim sistemlerinde bulunuyorlar. Eğer Acrobat Reader gibi ek bir PDF açma programınız bulunmuyorsa, sadece internet tarayıcınızla işinizi halledebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken ise PDF dosyanızın bulunduğu klasörü açmak, ardından klasöre sağ tıklayarak ‘Birlikte Aç’ demek ve sonrasında da internet tarayıcınızı seçmek.