Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir PDF Kitap İndir - Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir Kitap İndir

Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir

Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Türk Şiirbiligi Pdf İndir – Türk Şiirbiligi PDF EPUB İndir

Türk Şiirbiligi Kitabı Hakkında Bilgiler

Türk Şiirbiligi Kitabı ÖTÜKEN NEŞRİYAT çıkarmış olduğu Türk Şiirbiligi Kitabını PDF İndirTürk Şiirbiligi 26.07.2021 Pdf İndir

Türk Şiirbiligi PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Türk Şiirbiligi kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Türk Şiirbiligi Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ÖTÜKEN NEŞRİYAT ait olan Türk Şiirbiligi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Türk Şiirbiligi Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Türk Şiirbiligi Kitabı 26.07.2021 tarihinde Dr. Rıza Nur tarafından yazılıp ÖTÜKEN NEŞRİYAT tarafından basılmıştır. Türk Şiirbiligi kitabında toplamda 912 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Türk Şiirbiligi kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Türk Şiirbiligi Kitabı Özeti – Türk Şiirbiligi Kitabı Açıklaması

“Bu eser benim dimağımın en iyi mahsulüdür. Bahislerin çoğunu ben ihdas etmişimdir. Hiç yapılmamış cetveller, grafikler tertip ettim. Türk şiirini taksim ve tasnif ettim. Şiire ait her şeyi topladım. Eski şeyleri tasfiye ve tensik ettim. Modern bir ilim hâline koydum. Birçok tasnif ve taksimler yaptım. Bunlar hep yenidir. Bu eser yeni görüşler, yeni buluşlar, keşifler ve icatlarla doludur. Eski ıstılahları Türkçeleştirdiğim gibi henüz bizde ıstılahı olmayan yeniden birçok Türkçe ıstılah koydum. Aruz vezinlerini müteharrik ve sakin yerine kısa ve uzun hece diye tarif ettim. Frenkler gibi remizlerle ve düsturlar hâlinde yazdım. Bunları bütün görmek ve anlamak için eseri okumak lazımdır.”
 
Dr. Rıza Nur
 
Dr. Rıza Nur’un Birinci Dünya Savaşı yıllarında yazmaya başlayıp 1926’da Paris’te bulunduğu esnada yazımına hız verdiği ve sonraki bir-iki yıl içinde bazı bibliyografik ilaveler yapmakla birlikte 1930 yılında tamamladığı “Türk Şiirbiligi Tiretesi” adlı eseri, 2019-2020’de yürütülen bir proje esnasında Güler Doğan Averbek tarafından Berlin Devlet Kütüphanesi’nde Türkçe yazmalar arasında bulunmuştur. Doksan yıl boyunca gözlerden uzak kalan ve yazarının ifadesiyle Göktürklerden kendi devrine kadar uzanmak suretiyle “Türk’ün şiir ilmini vücuda getir” en Türk şiirine dair bu en kapsamlı ilk eser, Ötüken Neşriyat tarafından Türk Şiirbiligi adıyla okuyucuyla buluşturulmaktadır.

Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Bir Aşkın Gizli Alfabesi 0 Kenan Vançin 40 Kitap

Kitap Adı: Türk Şiirbiligi

Yayınevi / Marka: ÖTÜKEN NEŞRİYAT

Yazar: Dr. Rıza Nur

Basım Tarihi: 26.07.2021

Sayfa Sayısı: 912

Türk Şiirbiligi Kitabı İndirme Linkleri – Türk Şiirbiligi İndir

Türk Şiirbiligi Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Türk Şiirbiligi Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Türk Şiirbiligi PDF Google Drive İndirme Linki

Türk Şiirbiligi Pdf İndir - ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir

Türk Şiirbiligi PDF Yandex Disk İndirme Linki

Türk Şiirbiligi Pdf İndir - ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir

Türk Şiirbiligi PDF Alternatif İndirme Linki

Türk Şiirbiligi Pdf İndir - ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir

Rate this post

Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Türk Şiirbiligi Pdf İndir – ÖTÜKEN NEŞRİYAT Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül