Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir PDF Kitap İndir - Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir Kitap İndir

Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir

Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Hatha Yoga Pradipika isimli ve Yazarı Svatmarama olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz Hatha Yoga Pradipika bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Hatha Yoga Pradipika

Yazar Adı: Svatmarama

Yayınevi: OKYANUS YAYINLARI

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Hatha Yoga Pradipika Hakkında Bilgi 

Hatha Yoga Pradipika, Hatha Yoga’nın temel kitabıdır. Nasıl Patanjali’nin Yoga Sutra’ları Yoga bilgisinin zirve noktasıysa Pradipika da Hatha Yoga bilgisinin zirve noktasıdır. Günümüzde dünyada yaygın olarak uygulanan bütün yoga ekollerinin temeli,1350 yılına tarihlenen, yazarının Svatmarama adında bir bilge olduğu kabul edilen bu metindir. Svatmarama’nın bu metni, kendisinden önce gelen ve günümüze kadar ulaşmış olan Hatha Yoga öğretisinin dönüm noktasıdır. Pradipika kendisinden sonra derlenmiş ve yazıya dökülmüş olan çok sayıda yoga metninin de kaynağıdır.
 
Hatha Yoga Pradipika beden ve enerji üzerine kuruludur. Asanalar, mudralar, nefes egzersizleri, bandhalar ve bedensel arınma yöntemlerini içerir. Son bölüm ise meditasyon ve aydınlanma üzerinedir. Bu metinlerin yazılmasındaki amaç kişinin kendi gövdesini tepeden tırnağa sıkı bir disiplinle nasıl eğiteceğinin yolunu öğreterek evrensel yaşamla uyum içinde varolmasını sağlamak ve böylece yoganın nihai amacı olan kurtuluşu ve aydınlanmayı gerçekleştirmektir.
 
Yoga öğretisinin temel kaynaklarından biri olan bu eseri, deneyimli yoga eğitmeni Bora Ercan sadece Türkçeye çevirmekle kalmadı, aynı zamanda diğer yoga kaynaklarından beslediği yorumlarıyla anlaşılır kıldı
 

İlgilinizi Çekebilir  Mutluhan İzmir - Antidepresan Tuzağı PDF indir

Hatha Yoga Pradipika PDF indir

Svatmarama - Hatha Yoga Pradipika PDF indir

Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Rate this post

Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Svatmarama – Hatha Yoga Pradipika PDF indir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül