Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu – Halkbilimi Kuramları ve Araştırma Yöntemleri Tarihine Giriş PDF indir

2 dk okuma süresi

Halkbilimi Kuramları ve Araştırma Yöntemleri Tarihine Giriş isimli ve Yazarı Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz Halkbilimi Kuramları ve Araştırma Yöntemleri Tarihine Giriş bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Halkbilimi Kuramları ve Araştırma Yöntemleri Tarihine Giriş

Yazar Adı: Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu

Yayınevi: AKÇAĞ YAYINLARI

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Halkbilimi Kuramları ve Araştırma Yöntemleri Tarihine Giriş Hakkında Bilgi 

19, yüzyılın bir yanıyla meraklı ve maceraperest, çoğu zengin, soylu ve bir o kadar da halktan kopuk ve soğuk fildişi kulelerinde, pozitivist sancılarla, sosyal determinist kanunların peşindeki ‘dogmatik’ tabir caize ‘sosyal simyacı’larının , 20. Yüzyılda yerini alan, ‘bilimselsosyalizm’in ve olabildiğince ‘pragmatik kapitalizm’in dişli çarkları arasında ‘ideolojik’ tercihlerini bilimsel kılıflara uydurma telaşının huzursuz kıldığı ‘akademik’ hüvviyetler, 21. Yüzyılda daha demokratik, üretken ve kesinlikle dada da insan merkezli olmak zorundadırlar.

Özellikle 20. Yüzyılın gerektirdiği en büyük teorik kazanım ve açılımlardan birisi olan ‘kültürel görecelelik’in önümüzdeki yüzyılda temel sosyal ve beşeri bilimlerin yanısıra uygulamaya dönük politik ve siyasal bilimlerde de ana kabullerden birisini oluşturması ve elde edilen teknolojik bilgiye erişim ve kitlesel karar mekanizmalarının devreye girmesiyle global anlamda pek çok sosyal ve kültürel sorunun çözümünde önemli rol oynayabilir. Bu bağlamda teorik ve uygulamalı bir ‘kültür bilimi’ olarak, halkbilimi disiplinine açılan yeni ufuklar, akademideki küçük azınlığın büyük bir çoğunluğunun zannettiğinin çok ötesindedir.

Halkbilimi Kuramları ve Araştırma Yöntemleri Tarihine Giriş PDF indir

Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu - Halkbilimi Kuramları ve Araştırma Yöntemleri Tarihine Giriş PDF indir 1 | dosya indir logo

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.

Bir Cevap Yazın

x