Prof. Dr. Ahmed Akgündüz – Karşılaştırmalı Mecelle-i Ahkam-ı Adliye (Mecelle Ta’dilleri ve Gerekçeleriyle Birlikte) PDF indir

1 dk okuma süresi

Karşılaştırmalı Mecelle-i Ahkam-ı Adliye (Mecelle Ta’dilleri ve Gerekçeleriyle Birlikte) isimli ve Yazarı Prof. Dr. Ahmed Akgündüz olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz Karşılaştırmalı Mecelle-i Ahkam-ı Adliye (Mecelle Ta’dilleri ve Gerekçeleriyle Birlikte) bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Karşılaştırmalı Mecelle-i Ahkam-ı Adliye (Mecelle Ta’dilleri ve Gerekçeleriyle Birlikte)

Yazar Adı: Prof. Dr. Ahmed Akgündüz

Yayınevi: OSAV

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Karşılaştırmalı Mecelle-i Ahkam-ı Adliye (Mecelle Ta’dilleri ve Gerekçeleriyle Birlikte) Hakkında Bilgi 

“Mecelle” diye ifade ettiğimiz Osmanlı Medeni Kanunu’nun asıl adı “Mecelle-i Ahkam-ı Adliye’dir ve Avrupalılar, Mecelleye “Kavanin-i Mülkiye-i Devlet-i Aliye=Osmanlı Devletinin Mülki Kanunları” ismini vermişlerdir. Mecelle, isminden de anlaşıldığı gibi, ülül-emr’in, “şer’i hükümleri kanun haline getirme” şeklinde ifade edilen sınırlı yasama yetkisine dayanarak, borçlar, eşya ve usul hukuku ile ilgili fıkıh kitaplarında mevcut şer’i hükümleri, kanun tarzında derleyen bir kanundur.Zaten “Mecelle” kelimesi, bir takım mes’eleri derleyen kitap manasını ifade etmektedir.

Karşılaştırmalı Mecelle-i Ahkam-ı Adliye (Mecelle Ta’dilleri ve Gerekçeleriyle Birlikte) PDF indir

Prof. Dr. Ahmed Akgündüz - Karşılaştırmalı Mecelle-i Ahkam-ı Adliye (Mecelle Ta'dilleri ve Gerekçeleriyle Birlikte) PDF indir 1 | dosya indir logo

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.

Bir Cevap Yazın

x