Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir PDF Kitap İndir - Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir Kitap İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiOsmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabı Hakkında Bilgiler

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabı KRONİK KİTAP çıkarmış olduğu Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabını PDF İndirOsmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar 17.06.2021 Pdf İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KRONİK KİTAP ait olan Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

İlgilinizi Çekebilir  Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir - KRONİK KİTAP Pdf İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabı 17.06.2021 tarihinde Kerim İlker Bulunur tarafından yazılıp KRONİK KİTAP tarafından basılmıştır. Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar kitabında toplamda 192 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabı Özeti – Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabı Açıklaması

OSMANLI İKTİSADÎ HAYATINA YEPYENİ YAKLAŞIMLAR…
 
Osmanlı tarihi üzerine siyasetten ekonomiye, toplumsal hayattan kültüre kadar pek çok alanda gerçekleştirilen yeni ve ufuk açıcı çalışmalar, sadece bilgi birikimimizi genişletmekle kalmıyor, araştırmacıları yeni yöntemleri ve kaynakları kullanmaya da teşvik ediyor. Böylece daha önce teorik olarak ele alınan pek çok konuda yeni sorularla, yen cevaplarla ve farklı bakış açılarıyla karşılaşmak mümkün oluyor.
 
Elinizdeki kitap, Osmanlı iktisadî hayatıyla ve vakıflarla ilgili birbirinden önemli makaleleri bir araya getiriyor. Makalelerin ilk dördü, Osmanlı-Türk modernleşmesinin kıyafet alanındaki önemli simgelerinden biri olan fesin, II. Mahmud’un kıyafet düzenlemelerinden çok daha önce Osmanlı toplumunda kullanılmaya başladığını, Tekirdağ’daki (Rodosçuk) Müslüman ve gayrimüslimlerin mal varlıklarının mukayesesini, klasik dönem Konya ekonomisindeki iktisadî ve malî gelişmelerin Osmanlı ekonomisindeki yerini ve kapitalist pazarlamanın bir aracı olarak ticaret kataloglarının Osmanlı toplumunun tüketim alışkanlıklarına etkisini inceliyor.
 
Kitabın son dört makalesi ise Osmanlı sosyo-ekonomik sistemindeki merkezî olduğu kadar hayatî bir konuma sahip olan vakıf kurumunun muhtelif yönlerine mercek tutuyor. Osmanlı hakimiyeti sırasında Arnavutluk’ta kurulan para vakıflarının bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına etkisi, Osmanlı para vakıfları ile İngiltere’deki hayır kurumlarının amaç, sermaye, işleyiş ve kâr oranları bakımından karşılaştırması, Arnavutluk’ta kadınlar tarafından kurulan vakıfların mahiyeti ve nihayet Mersin’in 19. yüzyılda kuruluşu esnasında vakıfların oynadığı rol ele alnıyor.
 
Osmanlı’da İktisadî Hayat ve Vakıflar, konuyla ilgilenen tarihseverler için bir başucu kitabı…

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Kitabın Tarihi Dost Kitabevi Yayınları

Kitap Adı: Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar

Yayınevi / Marka: KRONİK KİTAP

Yazar: Kerim İlker Bulunur

Basım Tarihi: 17.06.2021

Sayfa Sayısı: 192

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabı İndirme Linkleri – Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar PDF Google Drive İndirme Linki

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir - KRONİK KİTAP Pdf İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar PDF Yandex Disk İndirme Linki

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir - KRONİK KİTAP Pdf İndir

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar PDF Alternatif İndirme Linki

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir - KRONİK KİTAP Pdf İndir

Rate this post

Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Osmanlı’da İktisadi Hayat ve Vakıflar Pdf İndir – KRONİK KİTAP Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül