Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir PDF Kitap İndir - Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir Kitap İndir

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – Müzekki’n-Nüfûs PDF EPUB İndir

Müzekki’n-Nüfûs Kitabı Hakkında Bilgiler

Müzekki’n-Nüfûs Kitabı BÜYÜYENAY çıkarmış olduğu Müzekki’n-Nüfûs Kitabını PDF İndirMüzekki’n-Nüfûs 23.06.2021 Pdf İndir

Müzekki’n-Nüfûs PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Müzekki’n-Nüfûs kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Müzekki’n-Nüfûs Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. BÜYÜYENAY ait olan Müzekki’n-Nüfûs kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Müzekki’n-Nüfûs Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Müzekki’n-Nüfûs Kitabı 23.06.2021 tarihinde Eşrefoğlu Rumi tarafından yazılıp BÜYÜYENAY tarafından basılmıştır. Müzekki’n-Nüfûs kitabında toplamda 592 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Müzekki’n-Nüfûs kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Müzekki’n-Nüfûs Kitabı Özeti – Müzekki’n-Nüfûs Kitabı Açıklaması

Türklerin İslâmiyet’i kabul edip “diyâr-ı Rûm”u yurt edinmeye başladığı XI. yüzyıldan itibaren Orta Asya’daki Türk illerinden Anadolu’ya gaza erleriyle beraber alperenler, teşkilatçı dervişler de gelmeye başlar. Bu yolla Anadolu’da kurulmaya başlanan gönül medeniyeti Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna, hattâ İstanbul’un fethine kadar devam eder. İşte bu yeni toprakların manevî çehresinin oluşumunda daha ilk günlerden başlayarak en büyük rolü, özellikle Anadolu’nun dört bir köşesinde faaliyete başlayan tarikatlar oynar. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî etrafında kurulan Mevlevîlik,  Hacı Bektaş-ı Velî etrafındaki Bektaşîlik, Hacı Bayram-ı Velî çevresindeki Bayramîlik bu süreç içinde akla ilk gelen isimlerdir.
Bu ameliye sırasında Irak’ta XII. yüzyılda Abdülkadir-i Geylânî’nin kurduğu Kādiriyye tarikatının Anadolu’daki bir kolu olan Eşrefiyye’nin de bu yeni oluşumda önemli rolü olur. Anadolu halkının asırlarca elinden düşürmediği, Mevlid, Muhammediye, Ahmediye ve Envârü’l-Âşıkîn gibi temel kitaplar arasında yer alan diğer bir eser de Eşrefiyye tarikatının kurucusu Eşrefoğlu Rûmî’nin kaleme aldığı “nefisleri arıtıcı” anlamına gelen Müzekki’n-Nüfûs’tur.
Sıkı bir nefis kontrolü ve tarikat disiplini içinde, fakr ü fena ile birlikte dünyaya ait her şeyi terk etmeyi prensipleştiren Eşrefoğlu Rûmî, Kādiriyye’nin Anadolu’daki temsilcisi ve bu tarikatın “pîr-i sânî”si kabul edilmektedir. Eşrefoğlu Rûmî bir tarikat kurucusu olmanın yanında, aynı zamanda büyük bir ahlâkçı ve kitleleri peşinden sürükleyebilen büyük bir mürşîddir.
Ortaya koyduğu eserleri ve çalışmalarıyla kültür dünyamıza esaslı katkılar sunan Abdullah Uçman’ın yayın dünyamıza armağan ettiği Müzekki’n-Nüfûs, Anadolu topraklarında bu vadide Türkçe olarak yazılan ilk örneklerden biri olup İstanbul’un fethinden beş yıl kadar önce, 1448’de kaleme alınmıştır. Genel olarak tasavvuf ahlâkıyla ilgili görüş ve yorumların sade bir Türkçe ve yer yer menkıbelerle anlatıldığı eser, Türk toplumunun din ve ahlâk anlayışına tesir etmiş ve daha sonraki yüzyıllarda yazılan bu tür eserlerin de kaynağı olmuştur.
 

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

İlgilinizi Çekebilir  Parıltılar - Lemaat Pdf İndir - BÜYÜYENAY Pdf İndir

Kitap Adı: Müzekki’n-Nüfûs

Yayınevi / Marka: BÜYÜYENAY

Yazar: Eşrefoğlu Rumi

Basım Tarihi: 23.06.2021

Sayfa Sayısı: 592

Müzekki’n-Nüfûs Kitabı İndirme Linkleri – Müzekki’n-Nüfûs İndir

Müzekki’n-Nüfûs Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Müzekki’n-Nüfûs PDF Google Drive İndirme Linki

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir - BÜYÜYENAY Pdf İndir

Müzekki’n-Nüfûs PDF Yandex Disk İndirme Linki

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir - BÜYÜYENAY Pdf İndir

Müzekki’n-Nüfûs PDF Alternatif İndirme Linki

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir - BÜYÜYENAY Pdf İndir

Rate this post

Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Müzekki’n-Nüfûs Pdf İndir – BÜYÜYENAY Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül