Kadın Sağlığı PDF indir PDF Kitap İndir - Kadın Sağlığı PDF indir Kitap İndir

Kadın Sağlığı PDF indir

Kadın Sağlığı PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Kadın Sağlığı PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Kadın Sağlığı PDF indir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

545 – Kadın Sağlığı PDF indir

Kadın Sağlığı PDF indir isimli ve Yazarı 545 olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz Kadın Sağlığı PDF indir bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Kadın Sağlığı PDF indir

Yazar Adı: 545

Çevirmen: Prof. Dr. Ahsen Şirin, Doç. Dr. Oya Kavlak

Basım Yılı: 9786053351764

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Kadın Sağlığı PDF indir Hakkında Bilgi 

  • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
  • BENZER ÜRÜNLER
Bir toplumun uygarlık düzeyi o toplumun kadına verdiği değerle ilişkilidir. Bu değerin yeterince anlaşılmadığı ya da değerlendirilmediği dönemlerde toplumlar gelişememiş ve ilerleyememişlerdir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Sağlık Raporu’nda insanın yaşam dönemlerinin her biri için öncelikli müdahale alanlarını belirlenmekle birlikte kadınların sağlık durumlarına özel bir önem vermiş ve insanlığın 21. yüzyıldaki sağlıkla ilgili geleceğinin büyük ölçüde kadın sağlığının ciddi olarak ele alınmasına bağlı olduğunu vurgulamıştır.
Kadın Sağlığı, kadının doğumdan ölümüne kadar olan süredeki tüm sağlık durumunu kapsar. Geleneksel bakışın tersine, kadın sağlığının yalnızca üremeye veya doğurganlığa ilişkin sağlık olmayıp, bundan çok daha fazla olduğunun kavranması önemlidir. Kadın sağlığı biyolojik etkenlerin yanında, sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal süreçlerden etkilenmekte ve toplumsal cinsiyet kavramını da içine alan yeni yaklaşımlar kadın sağlığının başlıklarını değiştirmektedir.
Kadın sağlığı hizmetlerindeki çağdaş yaklaşım, yaşam boyu, bütün yaş gruplarını ve etkileyen tüm faktörleri göz önüne alan kapsamlı bir yaklaşımı gerektirmektedir. Bu yaklaşımda doğumdan ölüme kadar kadının yaşamının bir bütün olarak ele alınması gerektiği; yaşama sağlıklı başlamanın ilk adım olduğu, bireyin sağlık gelişiminin birçok faktörün kümülatif etkisiyle oluştuğu, bireylerin sağlıklarıyla ilgili şu andaki durumlarının bir önceki dönemin bir sonucu, bir sonraki dönemin ise bir nedeni olduğu önemle vurgulanmaktadır.
Kadınların sağlık hizmetlerinden tam, eşit ve en yüksek standartlarda faydalanmalarını sağlamak, kadının insan haklarının tam olarak sağlanmasının temel koşullarından biridir. Kadın sağlığı hizmetleri birçok alanda; evden okula, klinikten yoğun bakım ünitelerine kadar her yerde çeşitli düzeyde verilmektedir. Kadınlara verilecek sağlık bakım hizmetleri, kadınların üreme sistemi işlevlerinin yanı sıra, sağlık durumlarını etkileyen fiziksel ve psikososyal faktörleri içine alan primer bakım, sağlığı koruma ve geliştirmeyi de kapsayacak biçimde sürdürülmelidir. Bu bakım hizmetleri tüm kadınlara eşit, kapsamlı ve nitelikli bir şekilde sunulmalı ve ekip anlayışıyla yürütülmelidir. Ekip içerisinde önemli rolü olan sağlık profesyonelleri hemşireler ve ebelerdir.
Kadın sağlığı alanında kapsamlı ve rehber niteliğinde olacak bu kitabın ikinci baskısı çağdaş yaklaşım doğrultusun-da ve eğitim programlarına uygun olarak; Kadın Sağlığı, Üreme Sistemi Tanılaması, Kadın Sağlığı Sorunları, Gebelik, Fetal Sağlık, Doğum, Doğum Sonu Dönem, Yenidoğan olmak üzere 8 ana başlık ve 41 bölümden oluşacak biçimde hazırlanmıştır. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora eğitimlerinde, Kadın Sağlığı hizmet alanlarında ve hatta tüm kadınlara yararlı olacak olan bu kitap, Türkiye’de hemşirelik ve ebelik bölümlerindeki, fakülte ve yüksekokullarda görev yapan alanında uzman 38 öğretim üyesi tarafından hazırlanmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tarihçesi

Stok Kodu
9786057682451

Fiyat

60,00 TL

Kadın Sağlığı PDF indir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

Postpartum Kanamalar

Stok Kodu
FGHKLPV4

Fiyat

420,00 TL

Cinsel Tıp ve Genital Estetik

Stok Kodu
9786057607874

Fiyat

180,00 TL

Atlas Pelvik Anatomi Jinekolojik Cerrahi

Stok Kodu
9786054477326

Fiyat

349,00 TL

Adölesan Jinekoloji

Stok Kodu
DJMTX367

Fiyat

125,00 TL
İndirimli
124,00 TL

Disaia Klinik Jinekolojik Onkoloji

Stok Kodu
9786053355212

Fiyat

595,00 TL

Jinekoloji ve Obstetrik Sivaslıoğlu

Stok Kodu
9786057607546

Fiyat

125,00 TL

Kadın Sağlığında Klinik Aromaterapi

Stok Kodu
9786052369104

Fiyat

85,00 TL

Hemşire ve Ebeler İçin Doğum ve Kadın Sağlığı Uygulama Rehberi

Stok Kodu
9786052822777

Fiyat

49,00 TL

Obstetrik ve Jinekolojik Aciller

Stok Kodu
9786057607140

Fiyat

115,00 TL

Kadın Sağlığı PDF indir

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Rate this post

Kadın Sağlığı PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Kadın Sağlığı PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Kadın Sağlığı PDF indir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül