Georg Jellinek – İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi Üzerine & Modern Anayasa Tarihine Bir Katkı PDF indir

1 dk okuma süresi

İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi Üzerine & Modern Anayasa Tarihine Bir Katkı isimli ve Yazarı Georg Jellinek olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi Üzerine & Modern Anayasa Tarihine Bir Katkı bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi Üzerine & Modern Anayasa Tarihine Bir Katkı

Yazar Adı: Georg Jellinek

Yayınevi: PİNHAN YAYINCILIK

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi Üzerine & Modern Anayasa Tarihine Bir Katkı Hakkında Bilgi 

“1789 Fransız Devrimi’nin yaygın şekilde Rousseaucu yaklaşımdan beslenmiş olduğu gerçeğine rağmen, Fransız İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi’nin beklenmedik surette Amerikan hak bildirgelerinin ve dolayısıyla Hollanda ve İngiltere deneyimlerinin izini takip ettiği görülmektedir. Zira, Amerikan hak bildirgelerinin 1215 Magna Carta’dan başlayarak ortaya çıkmış bir dizi İngiliz hak bildirgesinin geleneğine dayandığı dikkate alınmalıdır. Georg Jellinek’in elinizdeki küçük, ancak çok önemli eseri, bu iddiayı dile getiren ilk çalışmadır. Buradaki dikkati çeken husus, birbirine düşman ülkelerin birbirlerinin deneyimine ortak olma paradokslarının, ancak burjuva devrimlerinin, ulusal plandaki siyasal gelenekleri aşan şekilde, yeni bir evrenselliğin ilk basamağını oluşturduğunun anlaşılmasıyla aşılabilir olduğudur. Hukuk ve politika alanlarındaki deneyimlerin farklı ülkelerin devrimci liderleri ve sınıflarınca paylaşılması ve ortak değerlere dönüştürülmesi modernleşmenin çok önemli bir boyutudur.”
Prof. Dr. Mehmet Tevfik Özcan

İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi Üzerine & Modern Anayasa Tarihine Bir Katkı PDF indir

Georg Jellinek - İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi Üzerine & Modern Anayasa Tarihine Bir Katkı PDF indir 1 | dosya indir logo

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.

Bir Cevap Yazın

x