Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis PDF indir

4 dk okuma süresi

Prof. Dr. Ali AYHAN – Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis PDF indir

Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis PDF indir isimli ve Yazarı Prof. Dr. Ali AYHAN olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

  • Paylaşımda bulunduğumuz Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis PDF indir bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis PDF indir

Yazar Adı: Prof. Dr. Ali AYHAN

Çevirmen: Gian Carlo Di Renzo , Vincenzo Berghella , Antonio Malvasi

Basım Yılı: 2020

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis PDF indir Hakkında Bilgi 

  • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
  • ÖRNEK SAYFALAR
  • BENZER ÜRÜNLER

 

Amaç, doğum asiste edilirken ne yapılacağı ve hepsinden önemlisi, ne yapılamayacağına dair,  uyumlu grafik sunumların, konuyla ilgili onaylanmış kapsamlı, güncel bilgilerin olduğu, kolay erişilebilen referans kitabını temin etmektir. Okuyucular bu kitabı pratik, modern ve mesleki olarak son derece yararlı bulacaklardır

Medikolegal davaların başlıca konuları mesleki sorumluluk ve etik uygulamalardır. Obstetrik ve perinatal yönetimler  ‘iyi uygulama ve kötü uygulama’ alanları içermektedirObstetri, kötü klinik uygulamalar ve getirdiği olumsuz sonuçlar açısından uzmanlık alanları arasında hala ilk sıradadır.

 

Yıllar içinde, sağlık çalışanlarının eğitim düzeyi ve hastaların artan sağlık durumu farkındalığı, doktor-hasta arası ilişkilerdeki değişiklikler, kanıta dayalı tıp olarak da bilinen tıbbi bilimsel ilerlemeler, iyi uygulama ve kötü uygulama kavramlarının genişletilmesine ve sistemleştirilmesine katkıda bulunmuştur.

 

Obstetrik uygulamaları da kapsayan sağlık hizmeti, bilinçli ve / veya bilinçsiz şekilde uygulanan ‘savunma tıbbı’ kavramıyla ciddi derecede ilişkilidir. Farklı bir açıdan değerlendirildiğinde, hasta için değil klinisyen için en iyi olanı aradığı için, savunma tıbbının kötü uygulamayı temsil ettiği de söylenebilir. “İyi uygulama”’yı neyin oluşturduğunu tanımlamak daha zordur. Hedefler oldukça açık olsa da, hastalıkta ve sağlıkta ‘iyi sonuçlar’ elde etmenin yolları sadece bilimsel değil, davranışsal, tutumsal, inançsal ve sosyoekonomik olarak da çeşitlidir. Dahası, obstetri uygulaması, sadece kadınla değil, iki (ve bazen daha fazla) birey ve bunların komplike etkileşimlerinin dinamikleriyle de uğraşması nedeniyle daha da zor hale gelmiştir.

 

Bu alanında eşsiz bilgiler bulunduran kitapta;

• Doğum eylemi ve doğum çeşitli yönleri ile ele alınmakta, gebe kadına yardım eden doğum uzmanının ve ebelerin ideal davranışları kanıt, uluslararası kılavuz ve tavsiyelerin altı çizilerek değerlendirilmektedir. Genellikle geleneksel süreçlere, daha önce hiç onaylanmamış bilimsel varsayımlara, inançlara ve kişisel görüşlere dayanan, “kötü uygulamalar” olarak adlandırılan ve medikolegal süreçleri başlatan yönetimin olumsuz yönleri vurgulanmaktadır.

• Bu kitap, obstetri ve doğum hakkında klasik bilgi sunmayı amaçlamamakta, bunun yerine, güncellenmiş ve uluslararası olarak onaylanmış kılavuzlara ve tavsiyelere dayanarak travay ve doğum sürecindeki kritik yönleri ele almaktadır.

• Kitaptaki bölümler, travay, doğum ve postpartum dönemlerin çeşitli aşamalarını ele almakta ve mutlak olarak ne yapılması gerektiği, belirli durumlarda neler yapılabileceği ve malpraktis ile suçlanma riski olan durumlarda ne yapılmaması gerektiği konusunda pratik tavsiyeler sunmaktadır.

• Kitabın yazarları, bu alanda uzun yıllara dayanan deneyimi olan uluslararası uzmanlar olup, spesifik konulara yeniden pragmatik ve pratik bakış açısından bakmışlardır.

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tarihçesi

Stok Kodu
9786057682451

Fiyat

60,00 TL

Postpartum Kanamalar

Stok Kodu
FGHKLPV4

Fiyat

420,00 TL

Cinsel Tıp ve Genital Estetik

Stok Kodu
9786057607874

Fiyat

180,00 TL

Atlas Pelvik Anatomi Jinekolojik Cerrahi

Stok Kodu
9786054477326

Fiyat

349,00 TL

Adölesan Jinekoloji

Stok Kodu
DJMTX367

Fiyat

125,00 TL
İndirimli
124,00 TL

Disaia Klinik Jinekolojik Onkoloji

Stok Kodu
9786053355212

Fiyat

595,00 TL

Jinekoloji ve Obstetrik Sivaslıoğlu

Stok Kodu
9786057607546

Fiyat

125,00 TL

Kadın Sağlığında Klinik Aromaterapi

Stok Kodu
9786052369104

Fiyat

85,00 TL

Hemşire ve Ebeler İçin Doğum ve Kadın Sağlığı Uygulama Rehberi

Stok Kodu
9786052822777

Fiyat

49,00 TL

Obstetrik ve Jinekolojik Aciller

Stok Kodu
9786057607140

Fiyat

115,00 TL

Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis PDF indir

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x