Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir PDF Kitap İndir - Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir Kitap İndir

Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir

Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir PDF Alternatif İndirme Linkiİçerikler

Uzm. Dr. Evrim Özmen, Prof. Dr.Halil Arslan – Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir

Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir isimli ve Yazarı Uzm. Dr. Evrim Özmen, Prof. Dr.Halil Arslan olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

 • Paylaşımda bulunduğumuz Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
 • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
 • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir

Yazar Adı: Uzm. Dr. Evrim Özmen, Prof. Dr.Halil Arslan

Çevirmen: Jeffrey S. Ross, Kevin R. Moore

Basım Yılı: 2016

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir Hakkında Bilgi 

 • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 • ÖRNEK SAYFALAR
 • BENZER ÜRÜNLER

“Diagnostic Imaging: Omurga” kitabının ikinci baskısına hoşgeldiniz. Neden yeni bir baskı? Tıpta  değişimin hızlı olmasına bağlı olarak 6 yıl oldukça uzun bir süredir.

Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

 • Bu baskı 40 yeni tanı ve hem yazılı hem de neredeyse 4000 görüntü içermektedir.
 • Bu baskı için binlerce yeni görüntü bulunmaktadır ve tanıların önemli yönlerini vurgulayan birçok yeni çizim bulunmaktadır.
 • Kitabın formatı ilk baskının kullanım kolaylığını devam ettirmekte olup her bir tanı ayrı ayrı anlatılırken bölümler arasındaki bütünlük de korunmuştur.
 • Her bir tanı anahtar bilgiler kutusu ile anlatılmaya başlanarak temel bilgilere hızlı bir bakı sağlanmıştır.
 • Metnin bütünü anahatları ile vurgulanmış olup yeterli bilgiye ulaşımı ve aynı zamanda okurun ilgilendiği alana hızlıca göz atması sağlanmıştır.
 • Embriyolojiden tümör yayılımına kadar geniş bir konuyu kapsayan giriş metni için düzyazı kullanılmıştır.
 • Ayrıca bu baskıda önemli bilgi ve ölçümlerin yan yana yer aldığı tablolar bulunmaktadır.

Omurganın radyolojik incelemeleri günlük radyoloji pratiğinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.  Nöroradyolojinin alt birimi gibi görünse de toraks veya abdomen incelemelerini raporladığımızda da karşı karşıya kaldığımız omurga neredeyse çoğu incelemenin ortak bileşeni konumunda bulunmakta ve her sistemin ortak bir alanı gibi görünmektedir. Kıdemli hocalarımızdan birinin ifadesi olan ‘Her gün gördüğünüz şeyi her gün, yılda bir kere gördüğünüzü de yılda bir kere okuyun’ mantığı ile yaklaşırsak, bu kadar sık karşı karşıya kaldığımız omurga ile ilgili patolojileri o kadar iyi bilmemiz, bilgi kaynaklarına da o kadar fazla ihtiyaç duyacağımız kendiliğinden ortaya çıkacaktır. 

‘Diagnostic Imaging: Omurga’ kitabı alışılmış tarzın dışında genel bilgi, normal anatomi, patofizyoloji ve prognoz veya tedavi gibi basamakların hepsini didaktik ve standart bir sistem içerisinde sunan, aranılan bilgilerin yapılandırılmış bir biçimde madde madde verildiği, birçok resim, grafik ve şekillerle konuları açıklayan, sistemle ilgili hemen tüm hastalıkları kapsayan, cerrahiye ait donanım materyalleri ve cerrahi sonrası komplikasyonlara kadar birçok konunun içerisinde yer aldığı vaz geçilmez bir kaynak konumundadır.

Bir kaynaktan faydalanılırken orijinal olanın kullanılması her ne kadar önemli ise de çeviri kitaplara olan ilgi Türkçe kaynaklara olan ihtiyacı da ortaya koymaktadır. Bu konuda orijinal Türkçe kaynağın olmadığı düşünülürse ‘Spine’ kitabının çevirisinin önemi daha iyi anlaşılacaktır. Ancak bu durumda da çevirinin aslına uygunluğu ve akıcı bir dil kullanım problemi ortaya çıkmaktadır. İlk bakışta kolay gibi görünen bu hususun çeviri kitap ortaya çıktıkça ne kadar zor olduğu ve aslında bu işin profesyonel çevirmenlerle yapılması gerekliliği de ortaya çıkmış oldu. Kitabın düz metin olmaması da çeviriyi bir kat daha zorlaştıran husus oldu. Kelime kelime çevirmek ya da Türkçe’de daha anlaşılabilir yakın ifadeleri seçmek, günlük pratiğe yerleşmiş yabancı kökenli terimleri kullanmak ya da Türkçe’si düşünülmüş ama pek de yerleşmemiş anlaşılmayı zorlaştıran kelimeleri kullanmak arasında sıkışan bizlerin zorluğunu en iyi daha önce çeviri yapan meslektaşlarımız anlayacaktır. Dahası ortak kabul gören ve günlük pratikte kullanılan bir kelimenin bazen 4-5 çeşit farklı yazılımını görmek şaşırtıcı ve yorucu oldu. Bu vesileyle Türkçeleştirilen ya da yabancı terimin okunuşunun kabul edildiği, ancak yazılımları üzerine de anlaşma sağlanmış ifadelerin bir an önce bir Türk dizini oluşturularak ortak kullanıma sunulması acil bir konu olarak ortada durmaktadır. Bu kitapta ortak kabul görmemiş terimlerin orijinal halleri bırakılarak okunduğu gibi yazılma yoluna gidilmiş, bazen o terime en yakın Türkçe karşılığı kullanılmaya çalışılmış, kabul görenlerin Türkçe karşılıkları tercih edilmiştir. Aynı yaklaşım bazı kısaltmalar için de sergilenmiştir. Buradaki asıl amaç ise konunun daha iyi anlaşılması yanlış anlamalara meydan verilmemesidir.

Pilates Programları ve Çalışma Kitabı 1-2.Kademe

Stok Kodu
9786059528801 – 9786057607324

Fiyat

150,00 TL

Rehabilitasyonda Evrensel Tasarım ve Herkes İçin Erişilebilirlik

Stok Kodu
9786257291057

Fiyat

35,00 TL

Atletik Gelişim – Fonksiyonel Spor Kondisyonunun Sanatı ve Bilimi

Stok Kodu
9786257291064

Fiyat

110,00 TL

İskelet Sistemi Radyolojisi

Stok Kodu
BMPSTUZ7

Fiyat

180,00 TL
İndirimli
105,00 TL

Solunum Sistemi Radyolojisi: Normal ve Patolojik

Stok Kodu
9789759725002

Fiyat

180,00 TL

Kaslar Kitabı

Stok Kodu
9786057607850

Fiyat

115,00 TL

Ortopedi ve Travmatoloji Tıp Fakültesi Dönem 5

Stok Kodu
9786057607829

Fiyat

90,00 TL

Yatakbaşı Ultrasonografi

Stok Kodu
9786057607867

Fiyat

160,00 TL

Fiziksel Ajanlar

Stok Kodu
9786057607935

Fiyat

60,00 TL

Lokomotor Sistem Çalışma Kitabı

Stok Kodu
9786057607942

Fiyat

65,00 TL

Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Rate this post
İlgilinizi Çekebilir  Osborn, Expert DDX: Beyin ve Omurga PDF indir

Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Diagnostic Imaging – Omurga PDF indir PDF Alternatif İndirme LinkiDENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN.

Yorum yapın

Google+ Sitemap Pdf Kitap İndir
Robots Alexa TR
We Google
Viski Fiyatları Geçici Mail ilahi sözleri minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir Fantazi Gecelik SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül