Diagnostic Imaging – Obstetri PDF indir

5 dk okuma süresi

Doç. Dr. Özgür ÖZYÜNCÜ – Diagnostic Imaging – Obstetri PDF indir

Diagnostic Imaging – Obstetri PDF indir isimli ve Yazarı Doç. Dr. Özgür ÖZYÜNCÜ olan kitabın pdf dosyasını paylaşma amacımız kitabın tanıtımını yapmaktır. Kitabın tanıtım halini buradan kontrol ederek kesinlikle orjinalini alıp daha iyi bir sonuca varmış olursunuz. Kitap olarak çözmenin PDF olarak çözmekten daha verimli olduğu tespit edilmiştir.

 • Paylaşımda bulunduğumuz Diagnostic Imaging – Obstetri PDF indir bu kitabın orjinalinin tanıtılması amaçlanmıştır.
 • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
 • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı: Diagnostic Imaging – Obstetri PDF indir

Yazar Adı: Doç. Dr. Özgür ÖZYÜNCÜ

Çevirmen: Paula J. Woodward

Basım Yılı: 2014

Telif Bildirimi: Telif Hakkı Uyarısı Bildirimi için Tıklayınız.

Diagnostic Imaging – Obstetri PDF indir Hakkında Bilgi 

 • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 • ÖRNEK SAYFALAR
 • BENZER ÜRÜNLER

DIAGNOSTIC IMAGING SERİSİ – OBSTETRİ
TÜRKÇE, 2013 BASKI VE TAMAMI RENKLİ

” Dünya’nın EN ÇOK SATANLAR içine giren TEK tanısal görüntüleme serisi ”
” Dünya’nın EN HIZLI, EN ÇOK SATANLAR içine giren radyoloji serisi ”

 • Yeni embriyoloji bölümleri ile normal fetal gelişimi göstererek gelişimsel anomalilerin esaslarının daha rahat anlanmasını sağlamaya çalıştık. Her konuda çizimler ve resimler detaylı olarak etiketlendirilmiş olup normal fetal yapıların hem sonografik hem de MRG görüntüleri verilmiştir. 
 • Kitap genelinde ana konularda yeni düz metin şeklinde giriş bölümleri bulunmaktadır. Amacımız okuyucuya anormal fetüs’ü detaylı bir şekilde değerlendirebilmesini sağlamaktır. 
 • Yeni 30’dan fazla tanı ekleyerek bu baskıyı mümkün olan en detaylı referans kitabı haline getirmeye çalıştık. Eski baskıda da bulunan konular ise detaylı bir şekilde yenilenerek okuyucunun konu hakkında en yeni bilgiye sahip olmasını amaçladık. 
 • Yeni baskıya eklenen görüntü galerileri ile beraber yaklaşık 2400 resim içeriği olan kitap.
 • 2. Baskı için eklenen yeni biçim ile artık sık konulan tanılarla ilgili geniş görüntü galerilerimiz oluşmuş olup bu şekilde okuyucunun sadece sık gözlenen anomalileri görmesini değil diğer tüm varyantlarıda görebilmesini sağlamaya çalıştık. Her konuda bulunan grafik, fetal MRG, ultrasonografi, gri skala, 3 boyutlu ve Doppler ultrasonografi resimleri ile zengin bir içerik oluşturulmuş olup mümkün olan yerlerde klinik ve patolojik korelasyonlara da yer verilmiştir.

Bu kitap çeşitli fetal görüntüleme uzmanlarından oluşan olağanüstü bir grup tarafından yazılmıştır. Yazarlar radyoloji, perinatoloji, kardiyoloji ve klinik genetikte söz sahibi önemli kişilerdir. Ekip üyeleri arasındaki ortak çaba ile her bölüm olabilecek en mükemmel seviyeye ulaştırılmaya çalışıldı. Hepimiz kendimizi aileler için oldukça yıkıcı olan fetal hastalıkları anlamaya ve tanısını koymaya adamış kişileriz. Biz doğru tanı koyarak ailelerin bu en zor zamanlarında onlara mümkün olan en eksiksiz bilgiyi vermek için ortak bir tutkuyu paylaşıyoruz. Her bölüm, hayatımızı adadığımız bu işte bildiklerimizi siz okuyucularla paylaşabilmenin verdiği heyecanla hazırlanmıştır.

ÖNSÖZDEN:

Günümüz obstetri pratiğinde ultrasonografi en sık kullanılan tetkiklerden biri olmaya başladı. Doğum hekimleri için ultrasonografi artık sadece bir görüntüleme yöntemi değil fetüsü muayene etmenin en önemli aracı haline geldi. Bu tanı ve muayene aracının doğru kullanılabilmesi için de öncelikle normal anatomiyi bilmek ve sonrasında gördüklerimizin ne olduğunu anlayabilmemiz gerekiyor. Doğum hekimleri için iş burada da bitmiyor. Gördüklerimiz sonucunda koyduğumuz tanı veya olduğunu düşündüğümüz durum hakkında hastaya danışmanlık hizmetini vermekte bizlere düşen bir görev. Bunun için de yeterli bilgi sahibi olmak veya bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilmek gerekiyor.

İşte bu noktada kitaplar çok değerli. Genelde bu temel bilgi, tanı ve danışmanlık ile ilgili bilgiler ayrı ayrı kaynaklardan sağlanıyor. Çoğu kitap ise standart olarak düz metinden oluşan ve genelde temel bilgi, tanı ve danışmanlık ile ilgili bilgileri aynı bünyede içermeyen kaynaklardır. DiagnosticImaging: Obstetri kitabı bu noktada farklılık gösteriyor. İçerik olarak hem genel bilgi, normal anatomi, patofizyoloji ve hem de  prognoz veya tedavi gibi basamakların hepsini içeren özel bir kaynak. Aranılan bilgiler yapılandırılmış bir biçimde madde madde verilmiş olup alışıla gelmişin dışında bir anlatım sağlanmış. Ayrıca konu içeriğinde bulunan birçok resim, grafik ve şekiller oldukça açıklayıcı ve aydınlatıcı. Bu kitap ile sadece tanısal yeteneklerinizi geliştirmekle kalmayıp danışmanlık verebilecek bilgiye de rahatça ulaşabiliyorsunuz. Bu nedenle de bu kitabın dilimize anlaşılabilir bir biçimde çevrilmesinin hekimlerimize oldukça büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bu kitabın zamanla en sık kullandığınız referans kitabı olacağından eminim.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tarihçesi

Stok Kodu
9786057682451

Fiyat

60,00 TL

Postpartum Kanamalar

Stok Kodu
FGHKLPV4

Fiyat

420,00 TL

İskelet Sistemi Radyolojisi

Stok Kodu
BMPSTUZ7

Fiyat

180,00 TL
İndirimli
105,00 TL

Solunum Sistemi Radyolojisi: Normal ve Patolojik

Stok Kodu
9789759725002

Fiyat

180,00 TL

Yatakbaşı Ultrasonografi

Stok Kodu
9786057607867

Fiyat

160,00 TL

Cinsel Tıp ve Genital Estetik

Stok Kodu
9786057607874

Fiyat

180,00 TL

Atlas Pelvik Anatomi Jinekolojik Cerrahi

Stok Kodu
9786054477326

Fiyat

349,00 TL

Adölesan Jinekoloji

Stok Kodu
DJMTX367

Fiyat

125,00 TL
İndirimli
124,00 TL

Muhteşem Radyolojide Doğrudan Tanı Seti

Stok Kodu
DEGNUVX2

Fiyat

299,00 TL

Disaia Klinik Jinekolojik Onkoloji

Stok Kodu
9786053355212

Fiyat

595,00 TL

Diagnostic Imaging – Obstetri PDF indir

NOT: İndirmede problem yaşarsanız lütfen yorum olarak yazınız.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x